top of page

Szkółka kitesurfingu i windsurfingu w Chałupach

Na terenie naszego kempingu znajdują się dwa profesjonalne ośrodki szkoleniowe oferujące naukę wielu sportów wodnych. Do wyboru jest szkoła kitesurfingu, a także windsurfingu. Uczestnictwo w tego rodzaju zajęciach wzbogaci Państwa wypoczynek – to idealny wybór dla osób lubiących wyzwania, chcących zdobyć nowe umiejętności, jak również tych mających już doświadczenie w pływaniu na desce. Zapewniamy, że zarówno w szkółce House of surf, jak i BayWind zatrudniono wykwalifikowanych nauczycieli, dla których sporty wodne to największa miłość oraz pasja.

Image by Mads Schmidt Rasmussen

BAYWIND

windsurfing

Dzięki swojemu położeniu Ekolaguna jest doskonałym miejscem do nauki i doskonalenia umiejętności windsurfingu. Mała odległość od wody, powoli wzrastająca głębokość oraz zawsze ciepła woda w zatoce zapewniają idealne warunki szczególnie dla amatorów pływania na desce z żaglem.

 

kontakt: +48 605 103 013 — Grzesiek

MAR_0843.JPG

HOUSE OF SURF

surfing, kitesurfing, deskorolka

W tym roku ruszamy z nową bazą nad samą zatoką.  Znajdziecie tam półkolonie, zajęcia grupowe (bloki) jak i lekcje indywidualne!

Szczególnie zapraszamy na szkolenia indywidualne kitesurfingu!

Już dziś możesz zapisać dziecko na półkolonie!

Szczegóły i zapisy:

+48 571 527 670 — Martyna

kontakt@houseofsurf.pl

Nauka kitesurfingu lub windsurfingu – kursy indywidualne i grupowe

Nauka kitesurfingu czy też windsurfingu z początku może przysporzyć wiele trudności, ale zatrudnieni w szkółkach instruktorzy wskażą, na co należy zwrócić uwagę, aby jak najszybciej zauważyć pierwsze efekty i czuć się pewniej w wodzie. Pokażą oni, w jaki sposób utrzymać na desce prawidłową postawę, a ponadto pomogą dobrać sprzęt – przy jego wyborze trzeba uwzględnić wagę oraz umiejętności kursanta. Dla niewtajemniczonych, kitesurfing polega na poruszaniu się po wodzie na desce za pomocą latawca sterowanego samodzielnie, z kolei windsurfing to rodzaj żeglarstwa wodnego uprawianego przy użyciu deski z żaglem. Oprócz możliwości skorzystania z tej oferty sportów do wyboru jest także deskorolka i surfing.

Dla dzieci proponowany jest obóz windsurfingowy, podczas którego zapewnia się im ogrom świetnej zabawy zarówno na lądzie, jak i w wodzie. Ekolaguna stanowi doskonałe miejsce do nauki tego sportu, ponieważ w Zatoce Puckiej poziom wody nie przekracza nawet metra, a jej temperatura jest znacznie wyższa niż w innych częściach Bałtyku. Jednak kursy windsurfingu oferujemy nie tylko najmłodszym, ale również osobom dorosłym chcącym zdobyć nowe umiejętności.

Szkółka kitesurfingu House of surf czy windsurfingu BayWind to najlepszy z możliwych wyborów, gdy chcą Państwo nauczyć się któregoś z tych sportów wodnych. W ofercie dostępne są półkolonie (obozy windsurfingowe i kitesurfingowe), zajęcia grupowe, a także lekcje indywidualne. W dodatku szkoły te znajdują się na terenie naszego kempingu (położonego nad samym brzegiem Zatoki Puckiej w Chałupach), więc nie muszą Państwo zmieniać lokalizacji, by móc uprawiać kitesurfing, windsurfing lub surfing. Chcąc dowiedzieć się więcej – zapraszamy do kontaktu.

windsurfing.webp

Sporty wodne – komu są dedykowane?

Lekcje windsurfingu, kitesurfingu i surfingu są dedykowane wszystkim osobom uwielbiającym różnego rodzaju sporty wodne. W dodatku to znakomity wybór dla tych wczasowiczów, którzy nie lubią siedzieć w miejscu i swój wolny czas chcą przeznaczyć na naukę czegoś nowego. Co więcej, w zajęciach tych mogą wziąć udział zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Na naukę kitesurfingu lub windsurfingu nigdy nie jest za późno – być może podczas tych kursów odkryją Państwo w sobie nową pasję, którą będziecie chcieli rozwijać. W znajdujących się na terenie naszego kempingu szkółkach pracują wykwalifikowani instruktorzy, którzy swój program nauki windsurfingu, kitesurfingu i surfingu dopasowują indywidualnie do każdego uczestnika zajęć. Półwysep Helski, a w tym Hel, Jastarnia, Chałupy oraz Jurata, jest uznawany za raj dla miłośników sportów wodnych. Na tym odcinku wybrzeża ciągnie się pas płytkiej wody, przez co nauka pływania na desce jest jak najbardziej możliwa. Ośrodek kempingowy Ekolaguna znajduje się w Chałupach, więc stanowi idealny punkt wypadowy do innych nadmorskich miejscowości zlokalizowanych w woj. pomorskim, takich jak Karwia, Puck, Władysławowo, Jastrzębia Góra czy Dąbki.

Dlaczego warto zdecydować się na zajęcia w proponowanych przez nas szkółkach?

  • Zatrudnieni w nich instruktorzy posiadają niezbędną wiedzę teoretyczną, a także duże doświadczenie w nauce kitesurfingu oraz windsurfingu,

  • oferta nauki tych sportów wodnych jest dostępna w atrakcyjnych cenach,

  • nie trzeba opuszczać terenu naszego kempingu, aby móc wziąć udział w kursach,

  • możliwość zapisania się na zajęcia indywidualne, grupowe, jak i na obóz windsurfingowy czy kitesurfingowy,

  • szeroka oferta sportów wodnych do wyboru.

kitesurfing.jpg

Mamy nadzieję, że nie popłynęliśmy zbyt mocno z tematem, ale o sportach wodnych można napisać naprawdę wiele, jednak nic nie zastąpi emocji oraz adrenaliny, które są odczuwane podczas pierwszej lekcji windsurfingu, surfingu czy kitesurfingu. Zachęcamy więc do zapisów, a na pewno nie pożałują Państwo tej decyzji!

bottom of page