top of page

Rajskie wczasy na Helu – kemping nad polskim morzem. Czy warto?


zachód słońca nad morzem

Marzą Ci się wyjątkowe wakacje? Jeśli chcesz podziwiać wschody i zachody słońca prosto z plaży, a w ciągu dnia korzystać z kąpieli słonecznych oraz uprawiać sporty wodne, wcale nie musisz uciekać za granicę! Wszystko to zyskasz, wybierając urlop na Półwyspie Helskim. Ciekawym pomysłem na spędzenie wczasów jest nocleg na kempingu. Dlaczego warto zdecydować się na proponowane przez nas w tym wpisie wakacje? Zapraszamy do lektury!


Różne możliwości


Kempingowe życie jest wyjątkowe. Aby go zaznać, wcale nie musisz posiadać własnej przyczepy. W przypadku jej braku warto skorzystać z oferty ośrodka letniskowego, który proponuje wynajem przyczep kempingowych. Na Helu możesz znaleźć miejsca proponujące nie tylko nocleg w tzw. domach na kółkach, ale też w dobrze wyposażonych domkach holenderskich. Ciekawą ofertę obu opcji przedstawiamy my – Ekolaguna.


Zalety nocowania na kempingu


Bez względu na to, czy wybierzesz przyczepę, czy wygodny domek w obu przypadkach, możesz liczyć na niezależność i bliskość natury. Zamiast zamykania się w hotelowym pokoju dostajesz możliwość obcowania z naturą. Od bycia na dworze dzieli Cię zaledwie kilka kroków. Decydując się na miejsce blisko plaży, możesz każdą wolną chwilę spędzać nad wodą.


Wiele osób w przypadku kempingu martwi się o dostęp do toalety. Jest to jednak obawa niepotrzebna, gdyż na polach dostępne są specjalne budynki sanitarne.


W przyczepach i domkach znajdują się aneksy kuchenne z podpięciem do gazu – możesz więc sam przygotowywać posiłki, a później spożywać je w pięknych okolicznościach przyrody. Na niektórych polach działają sklepy i restauracje. Na pewno nie będziesz głodny!


Cena za taki nocleg jest przy tym wszystkim atrakcyjna, dzięki czemu z pewnością nie zrujnuje Twojego wakacyjnego budżetu.Wakacje nad Zatoką Pucką


Skoro wiadomo już, że warto wybrać kemping, skupimy się na tym, dlaczego dobrze jest zdecydować się na miejsca noclegowe na Helu.


Rozpostarty nad Zatoką Pucką półwysep daje wiele możliwości. Tutaj można oddać się plażowaniu, ale też nauczyć się kite- oraz windsurfingu. Woda w zatoce jest ciepła, a głębokość zwiększa się powoli, co tworzy idealne warunki do treningów. Jeśli jesteś już wprawionym surferem, wybierając nocleg na kempingu blisko plaży, możesz mieć pewność, że nie przegapisz najlepszych fal.


Będąc na Mierzei Helskiej, można korzystać nie tylko z uroków zatoki, ale też otwartego Bałtyku – możliwe są kąpiele, a także spacery. Przechadzka brzegiem morza, przy zachodzącym słońcu to idealny pomysł na spędzenie romantycznego wieczoru.


Skorzystanie z kempingu na Półwyspie Helskim może być doskonałym pomysłem na urlop. Dobrze wyposażone pole zapewni Ci zaspokojenie najważniejszych potrzeb, byś Ty mógł odciąć się od codzienności, zapomnieć o problemach i rozkoszować się bliskością natury w pięknym otoczeniu jednego z najciekawszych miejsc w Polsce.

30 wyświetleń0 komentarzy

Comments


bottom of page